RSS

הקשת בענן

במשך השבוע התלבטתי על מה לכתוב. ביום ה' שעבר זה פתאום היה מאד ברור.

באותו יום, בדרך הביתה מהמכללה, היתה לי הזכות לראות מראה נדיר ויפה להפליא – קשת מלאה כפולה! כשהתאפשר, כמובן שגם אני עצרתי בצד הדרך כדי לצלם אותה. לצערי, זה לא היה במקום הכי טוב והצבעים כבר התחילו להעלם אבל משהו אפשר לראות.

19/1/12

אז למה הרשומה הזאת לא עלתה בסוף השבוע? כי מאד רציתי שהתמונה תהיה חלק ממנה אבל גיליתי שהייתי צריכה ללמוד איך להוריד את התמונות מהפלפון למחשב (לא i-phone חכם – אלא me-phone פשוט). תהליך הזה כלל חיפוש חוברת ההנחיות (שלא מצאתי), חיפוש החוברת באינטרנט וגילוי שלא כתוב בה שום דבר שימושי, חיפוש והורדת תוכנה מאתר החברה וגילוי שהיא לא מצליחה למצוא לי התמונות (אבל מצא תמונות אחרות שכנראה באו יחד עם הפלפון) והיום, סוף סוף, מציאת פתרון בעזרתו של יורם פרץ (תודה רבה יורם!!).

עכשיו לעניינינו – ענייני הקשת בענן.

  • צילומים: קשתות של הירח (lunar rainbow או moonbow) - הקשת הזה הופק על ידי האור המוחזר מעל פני השטח של הירח במקום מאור שמש ישיר. זה נחשב תופעה נדירה כי יש הרבה דרישות שצריכים להתקיים כדי שיוכל להתקיים. 
  • אמנות: אוסף ציורים עם קשת בענן
  • אגדה: אגם קארצה - שמו של האגם בלדינית (שפה שמדברים באזור הרי הדולומיטים)"Lec de Ergobando", משמעו "אגם הקשת-בענן". שם זה ניתן לאגם על שום הצבעוניות המשתקפת במימיו. ישנה אגדה רווחת, המסבירה את שמו של האגם ואת צבעוניותו. לפיה, באגם התגוררה בעבר בתולת ים ...
 ומה מוצאים ב-youtube?

תמונות והסברים ברמה פשוטה
  • Rainbow - סרט זה הוא אוסף של שקופיות של תמונות והסברים בעברית
  • קשת בענן

 השירים הנוסטלגיים (לחלק – ולחלק אחר, לא מוכרים בכלל אני מניחה)
  • קשת בענן – עוזי פוקס
  • קשת בענן – שוקולד מנטה מסטיק
  • Over theRainbow – ג'ודי גרלנד שרה את השיר הקלסי בסרט הקוסם מארץ עוץ. המילים מופיעות גם בכתוביות (לתשומת לב המורים לאנגלית).
  • ובגרסה המקומית: שם מעבר לקשת - אסתר עופרים וגידי גוב

ותודה לקשת שנתנה לי גם הזדמנות ללמוד משהו חדש!

להרגיש טוב!


השבוע אני לא מרגישה טוב. קורה. אבל מה עושים כאשר לא מרגישים טוב? מחפשים משהו שיעזור להרגיש יותר טוב. אז הנה כמה דברים שמצאתי. אני מניחה שחלק מוכרים לכם (אולי כולם), אבל זה לא חשוב. תמיד נחמד לחזור למשהו נחמד.

האמת היא שלא שיתפתי אתכם בכל מה שמצאתי. הבאתי כאן רק את הדברים שבעברית או בלי מילים (בסרט של צרלי צ'פלין יש קצת כתוביות אבל אפשר להבין גם בלי זה). רציתי שגם אתם תוכלו להנות מהם בלי יותר מדי מאמץ - ואולי גם התלמידים שלכם כי בסופו של דבר, גם בדברים אלה אפשר למצוא הרבה משאבי למידה והוראה (וסתם כיף).

בהערות אשמח לשמוע מה עוד יש לכם להציע.

תהיו לי בריאים!

קלסר ברשת - livebinder

חזרתי – ואני מקווה שאצליח לכתוב כאן בצורה פחות או יותר סדירה. לצערי, בדרך כלל זה יותר פחות, מאשר יותר יותר. נקווה לטוב.

בתור התחלה, רציתי לחשוף לפניכם את הכלי livebinder  - פורטפוליו או קלסר אלקטרוני שמאפשרת לך לשמור ולארגן תוכן מהאינטרנט. אפשר גם לשתף אחרים באוספים שלך וגם ליצור קלסרים משותפים.

photo by OmarC

עם קצת חשיבה, אפשר לחשוב על הרבה אפשרויות של שימוש עם תלמידים כמו יצירת מאגר כיתתי או דרך בשביל תלמידים ליצור ספרי לימוד משל עצמם.

כרגע אני רוצה לשתף אתכם בקלסר שאני בניתי בשביל סדנה בשנה שעברה. הוא מכיל הפניות למנועי חיפוש (כן – יש מנועי חיפוש מעבר לגוגל) ולכלים שונים ברשת. כל הכלים הינם חינמיים ועובדים גם בעברית (להוציא אחד או שנים) והם מאפשרים ליצור דברים שונים מבלי להוריד תוכנות למחשב.

הקלסר שלני נקרא: תקשוב – למידה - והוראה. לכבוד תחילתה של שנת 2012, כנסו, תטיילו ותהנו.

כל פעם שאני מוצאת משהו חדש, אני מוסיפה אותו למאגר אז תחזרו לבקר מפעם לפעם.

אשמח לשמוע על רעיונות לשימוש ב-livebinder או על כלים נוספים שאתם חושבים שכדאי להוסיף.